Na dan Zemlje, 22. 4. 2024, smo na OŠ Lesično imeli naravoslovni dan – Ekodan – z naslovom »Ohranjanje biotske pestrosti«. Za vse učence smo skupaj s Kozjanskim parkom organizirali pet delavnic na prostem, v sklopu katerih so spoznavali različne ekosisteme ter pojem biotske pestrosti. V parku kamnin so učenci spoznavali povezavo nežive in žive narave, ugotavljali, kako nastane fosil, ter si ogledali pestrost kamnin in mineralov. V šolski mlaki so si ogledali rastlinski in živalski svet mlake ter doživeli neposreden stik z različnimi vrstami dvoživk. Na travniku so iskali rastline in žuželke, ki tam živijo, in si ogledali preparate metuljev. Sadovnjak je tudi življenjski prostor. Učenci so spoznali, da je posebej pomemben za ptice in različne vrste žuželk. Učenci so vse omenjene ptice lahko tudi slišali, saj so imeli ob sebi zvočno tablo z zvoki 20 vrst ptic. V šolskem gozdiču so učence pričakali dermoplastični preparati živali, ki so vezane na obvodno vegetacijo, ki jo najdemo tudi ob reki Bistrici, ki je življenjski prostor tako bobra kot vidre. Učenci so pripravili tudi razstavo izdelkov, s katerimi so predstavili obravnavano temo, dan pa smo končali z zaključno prireditvijo, kjer so uslužbenke Kozjanskega parka predstavile delo in pokazale še krajši videoposnetek, ki je nastal v okviru projekta  »Naturaviva«.

Najlepša hvala vsem, ki ste pripomogli, da je bil naravoslovni dan uspešno izveden. Še posebej bi se radi zahvalili direktorici Kozjanskega parka, gospe Valeriji Slemenšek, in strokovnim sodelavkam Kozjanskega parka, Mojci Kunst, Anji Bolčina, Emi Jevšnik, Barbari Ploštajner in Tini Osovnikar, za uspešno vodenje delavnic.
 
Organizatorici naravoslovnega dne: Mojca Rajh in Urška Drobne
 
(Skupno 135 obiskov, današnjih obiskov 1)