Učenci Osnovne šole Lesično so se skupaj z mentoricama v okviru programa Ekošola pridružili mednarodnemu projektu Mladi poročevalci za okolje. Izbrali so si eno izmed predlaganih tem, ki je zastopana tudi v našem okolju.

Ukvarjali so se z biotsko pestrostjo in raziskovali problem izginjanja travniških sadovnjakov. Pri iskanju rešitev tega problema smo se povezali s Kozjanskim parkom in njihovimi zaposlenimi.

Nastal je simpatičen videoposnetek z zanimivim naslovom “Nova jablana na dan, prižene ptico k nam”, kjer so glavni akterji prav učenci 8. in 9. razreda naše šole.

Z omenjenim videoposnetkom se bomo udeležili tudi mednarodnega tekmovanja, pri čemer pa dodatne točke prinaša objava posnetka na čim več različnih kanalih/profilih.

Mentorici Liljana Cerar in Klavdija Namurš