Za pusta si nadenemo različne maske – od tradicionalnih do takšnih, ki so odraz sodobnega družbenega življenja. Lahko pa pobrskamo po zgodovini in si izdelamo pustne like, ki segajo daleč v preteklost. 

Na OŠ Lesično smo združili daljno preteklost, slovensko tradicijo in sodobni čas. Oživeli smo antične Grke, pripravili olimpijske igre in v goste povabili mlajše maškare. Rezultat prepleta je bil izobraževalno naravnan projektni dan, ki je bil ravno prav norčav, da smo se imeli zabavno.

Učenci razredne stopnje so dan pričeli s spoznavanjem pustnih šeg in navad na Slovenskem. Ustvarjali so maske, ki krasijo hodnike šole. Nato pa so se zazrli v daljno preteklost, saj so učenci predmetne stopnje uprizorili življenje v času antične Grčije. Popeljali so nas v svet grških bogov, pomembnih mislecev, grške glasbe in olimpijskih iger. 

Sledilo je pustno rajanje z degustacijo grških dobrot.

Uspešno realiziran projektni dan je učencem omogočil priložnost za učenje, ustvarjanje in druženje.

Naši učenci so bili zelo ustvarjalni, zato upamo, da smo s pustnim rajanjem uspešno pregnali zimo!

Zahvala gre tudi vsem učiteljem, ki so sodelovali pri izvedbi dogodka in skupaj z vodjema poskrbeli za dobro izpeljane aktivnosti.

Mojca Rajh in Lidija Kotnik Klaužer, vodji projektnega dne

(Skupno 205 obiskov, današnjih obiskov 1)