Naša šola se je v tem letu pridružila Slovenski mreži zdravih šol. Ena izmed temeljnih nalog Zdravih šol je promocija zdravja. Krepitev duševnega zdravja in dobrih medsebojnih odnosov ter ozaveščanje pomena dobrih prehranjevalnih in gibalnih navad ni namenjeno le učencem, temveč tudi širši javnosti. Tako smo sobotni športni dan namenili srečanju in druženju več generacij.

Vse obiskovalce je zjutraj pričakal osmošolec Žan Žlof s svojo harmoniko. Po uvodnem pozdravu ravnateljice Mateje Koprivc Polutnik in nagovoru županje Milence Krajnc smo nadaljevali z različnimi predstavitvami promocije zdravja. Predstavnici Rdečega križa Šmarje pri Jelšah sta prikazali postopke oživljanja ter uporabo defibrilatorja. Karmen Gajšek nas je okrepčala z zeliščnim namazom in čajem ter nam povedala, da ima marsikatera zel veliko pozitivnih učinkov na zdravje. Pozabili nismo niti na kulturo, zato smo v sodelovanju s Turističnim društvom Pilštanj obeležili državni praznik dan reformacije. Pod strokovnim vodstvom fizioterapevtke Mojce Rešek smo se z ogrevalnimi in razteznimi vajami pripravili na pohod, ki je minil v sproščenem vzdušju. Prijetno utrujeni smo se vrnili pred šolo in dan zaključili s peko kostanja. 

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)