Obveščamo vas, da bo v soboto, 21. 10. 2023, potekal športni dan za vse učence.

V skladu z Letnim delovnim načrtom šole za šolsko leto 2023/2024 bomo ta dan imeli

POHOD ZA ZDRAVJE VSEH GENERACIJ.

Pouk bo potekal dopoldan. Jutranji prevozi bodo potekali po ustaljenem voznem razporedu. Učenci, ki se jim bodo pridružili starši, naj bodo v šoli do 7.50.

Potek športnega dne:

7.50–8.00 ZBOR UDELEŽENCEV (šolsko igrišče; v primeru slabega vremena jedilnica šole)

8.00–8.15 UVODNI POZDRAV

8.15–9.15 PREDSTAVITVE S PROMOCIJO ZDRAVJA

• Območno združenje RDEČEGA KRIŽA Šmarje pri Jelšah (prva pomoč in varovanje zdravje – uporaba defibrilatorja)
  • Zdravstvena postaja KOZJE (varovanj zdravja, meritve krvnega tlaka, zdrav način življenja)
  • KJE SO TISTE ROŽICE? (nabiralniško-kulinarična predstavitev dejavnosti, Karmen Gajšek)
  • SKUPINSKO IZVAJANJE PREVENTIVNIH GIMNASTIČNIH VAJ (fizioterapevtka Mojca Rešek)

9.15–9.25 Obeležitev državnega praznika DNEVA REFORMACIJE

(v sodelovanju s Turističnim društvom Pilštanj)

9.25–12.15 POHOD (v smeri Klake, Drensko Rebro, Gubno, Lesično), MALICA

12.15–12.45 KOSILO, PEKA KOSTANJA, TEKMOVANJE V VLEKI VRVI

12.45 ZAKLJUČEK ŠPORTNEGA DNE

Šola bo za učence organizirala malico. Prosimo, da tisti učenci, ki bodo v soboto v šoli imeli kosilo, le to sporočijo v kuhinjo do petka, 20. 10. 2023.

Po končanem pouku bomo ob 12.45 začeli z razvozi najprej v smeri Dobležič in Zagorja, nato v smeri Dobja pri Lesičnem, Klak in Starega trga.

Udeleženci poskrbite za primerno športno opremo, v primeru slabega vremena tudi za dodatna oblačila, nogavice, pohodne čevlje in dežnike.

VSTOPNINA: vsak posameznik ali družina prinese nekaj starega papirja.

Narezan kostanj oddate v kuhinjo do petka, 20.10.2023

Veliko pohodniških užitkov!