Za nami je 1. športni dan, ki je bil leto nekaj posebnega. Začeli smo aktivno, učenci od 1. do 5. razreda so odtekli kros, učenci predmetne stopnje pa so se ogrevali v športnih igrah.

Nato pa smo k sodelovanju povabili Zvezo za šport invalidov Slovenije – Slovenski paralimpijski komite (ŠIS-SPK), kjer aktivno izvajajo program »Paralimpijski šolski dan«, ki je koncept promocije športa invalidov na osnovnih in srednjih šolah. Na šoli so danes dopoldan izvedli predstavitev, ki vključuje predstavitev paralimpijskega športa, preizkus športov v telovadnici in predstavitev športno-življenjske zgodbe parašportnika. Predstavil se nam je Tim Žnidaršič Svenšek, paraplavalec, ki se je rodil s hudo anomalijo rok. V svojem motivacijskem predavanju je želel mladim predati sporočilo, da se vse da, da ni ovir. Predstavitev je zaključil s spodbudo mladim, naj se pridno učijo, naj imajo veliko prijateljev in naj bodo vztrajni na svoji poti.

Krepili smo zdrav duh v zdravem telesu in ozavestili pomen zdravja ter privilegij brezskrbnega gibanja.

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)