Četrtošolci smo v sklopu projekta Berimo skupaj prebrali s starši knjigo Kakšno drevo zraste iz mačka avtorice Nataša Konc Lorenzutti. Na našem bralnem srečanju v šoli smo govorili o zapisanih kratkih realističnih zgodbicah, v katerih so prikazani drobni nesporazumi in dogodivščine v družinskem vsakdanjiku tretješolca Janeza, drugošolke Mojce in sedmošolca Tomaža.
Otroci smo se skupaj s starši nasmejali ob različnih situacijah kot so bile: nepripravljenost delati domačo nalogo, čiščenje stranišča, odraščanje mačka ali kosa, ustanavljanje fantovske »poskusne države«, rojstvo novega družinskega člana, težave z ušmi … Pri branju knjige nam je bilo všeč, da so nam lahko brali knjigo tudi starši in da je bilo velikokrat zabavno.