Evropski dan jezikov je bil danes, 26. septembra, osrednja nit dogajanja na OŠ Lesično. Številne aktivnosti na to temo so se izvajale že pred današnjim dnem pri posameznih interesnih dejavnostih, danes pa smo posebno pozornost namenili zavedanju jezikovne pestrosti v lokalnem okolju in širše. Spregovorili smo, zakaj se je sploh potrebno učiti tuje jezike in se pripravili na poslušanje besedil v njih.

Učenci predmetne stopnje so slovensko ljudsko pravljico Hvaležni medved vsem učencem na šoli prebrali kar v 4 različnih jezikih – slovenščini, angleščini, nemščini, ki smo ji dodali še ruščino. Da lahko ista pravljica tako različno zveni v različnih jezikih, je bilo prav prijetno spoznanje. Svoje moči so prav tako združili prvo- in drugošolci, ki so skupaj zapeli in zaplesali angleško pesmico z naslovom Hello song. Aktivnosti so se nadaljevale pri urah pouka jezikov. Igraje, skozi jezikovne igrice, smo spoznavali »lomilce« jezikov, palindrome, idiome in še kaj.

Jezikoslovke OŠ Lesično

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)