12. aprila je na naši šoli potekalo državno tekmovanje iz znanja Vesele šole. Tekmovanja se je udeležilo 77 tekmovalcev, ki so prišli iz sledečih šol: OŠ PRIMOŽA TRUBARJA, OŠ DOBJE, OŠ BLAŽA KOCENA, OŠ ŠMARJE PRI JELŠAH in POŠ ŠENTVID, OŠ FRANA MALGAJA, OŠ HRUŠEVEC, JZ OŠ MARJANA NEMCA, OŠ SLIVNICA PRI CELJU, VIZ I. ROGAŠKA SLATINA, VIZ II. ROGAŠKA SLATINA, OŠ DRAMLJE. Iz OŠ LESIČNO nas je tekmovalo 10 tekmovalcev.
Pred pričetkom tekmovanja smo za tekmovalce in mentorje pripravili kratek kulturni program. Zbrane je nagovorila tudi ravnateljica Mateja Koprivc Polutnik, mentorica Vesele šole Nives Kostevc Arzenšek pa je podala informacije o poteku tekmovanja.
Veselošolci smo s pisanjem pričeli ob 14. uri. Na vprašalniku so bila vprašanja iz različnih tem in člankov, ki smo jih spoznavali skozi celo šolsko leto. Po zaključku tekmovanja smo se vsi okrepčali z malico, potem pa polni vtisov in želja po čim boljših rezultatih odšli domov.

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)