Umetnica Milojka Drobne je učencem predstavila kompozicijo s prevladujočim elementom, ki je iz gline gneten objekt različnih dimenzij in barv, oprt na tri noge. Uporablja glino različnih barv. Predmete izdeluje v različnih oblikah in velikostih, nekaterim votlino odpre, v posamezne pa vključi druge materiale, ki jih vgradi v glino. Ustvarja jim različno površino, od gladke do zrnate, grobe ali natrgane, ki jo obdela z raznovrstnimi snovmi: s pepelom, grafitom, zemljo, drobljenimi školjkami … Predmete oblikuje z rokami – tipom, ki ga udejanja prek dotika.  Milojka Drobne tip in dotik uporablja kreativno. Z rokami se dotika gline z mislijo, da z njo vzpostavlja komunikacijo. Komunikacijo je učiteljica Milojka prenesla tudi na učence/obiskovalce, ki so objekte v galeriji lahko premikali in premeščali ter s tem mednje vnašali svojo energijo in čustva. 

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)