Mesec februar in slovenski kulturni praznik sta že za nami, a lahko bi rekli, da »Prešerna ni nikoli preveč«. Ker se lažje učimo in si zapomnimo stvari, če jih izkusimo na lastni koži, smo se v torek z učenci 7., 8. in 9. razreda podali po Prešernovih stopinjah. Odpeljali smo se v našo prestolnico in pri Prešernovem spomeniku pričeli spoznavati Prešernovo življenje in delo. Sprehajali smo se po ulicah, kjer je prebival in nizal pomembne dogodke svojega življenja. Pot nas je vodila do Kranja, kjer je preživel zadnji dobri dve leti svojega življenja in nazadnje še v Vrbo, kjer smo si ogledali rojstno hišo, cerkev sv. Marka, in lipo, kjer so gospodarji kovali načrte za naprej.   

Bil je zanimiv dan in če povprašate učence, bi vam znali zagotovo povedati marsikaj zanimivega o življenju velikana naše poezije. 

Vodja kulturnega dne: Klavdija Namurš

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)