V petek, 10. 2., so imeli učenci 1., 2. in 3. razreda kulturni dan. Prvi dve šolski uri so dejavnosti potekale v šoli, po malici pa smo se odpeljali v Celje, kjer smo si v SLG Celje ogledali gledališko predstavo.

Tista o bolhah je nagajiva, iskriva in zabavna pripoved o mačji kraljici, ki si noče priznati, da ima težave in se jih zato loteva na popolnoma neuspešen način. Bežanje pred težavami ni  nikoli rešitev, ne za bolhe ne za druge tegobe. Rešimo jih lahko le, če si jih priznamo, jih zgrabimo za vrat in se pogumno spopademo z njimi. To je zgodba o prijateljstvu in spoštovanju, celo ošabna in vzvišena kraljica spozna, da je življenje brez prijateljev čista žalost, in se za svoje nesramno obnašanje pokesa. (Vir: Gledališki list SLG Celje)