Slovenski kulturni praznik, dela prost dan, že trka na naša vrata. Toda ozadje tega, da jutri ne rabimo priti v šolo, se skriva dve stoletji nazaj … Takrat je živel velikan slovenske poezije, osebnost, ki ji je postavljala temelje in jih dodobra učvrstila.
Toda kako bi lahko poezijo prešerno brali in o njej tudi pisali, je zagotovo dilema povprečnega osnovnošolca. Branje poezije vendarle zahteva napor, ki pa se ga radi izogibamo … A z izvedbo projektnega dne, ko smo odprli vrata učilnic in se medpredmetno povezovali, smo spoznavali, da je tudi ukvarjanje z umetnostjo privlačna stvar. Veliko smo brali, pisali, raziskovali, analizirali, ilustrirali, izdelovali in nastopali. In kar smo ustvarili v dopoldnevu, smo prikazali tudi na naši osrednji prireditvi ob zaključku projektnega dne v našem hramu učenosti.
Prešerno in kulturno je bilo. Kultura nas resnično bogati, zato ji namenite del jutrišnjega dne.

Zapisala: Klavdija Namurš