Osmošolci v letošnjem super volilnem letu niso le opazovali staršev, ko so hodili na volišča in glasovali za župana, predsednika, na referendumu pa izrazili strinjanje ali nestrinjanje o novelah zakona o vladi, dolgotrajni oskrbi in Radioteleviziji Slovenija, ampak so pri pouku DKE izkusili volilno dogajanje. Seznanili so se z razpisom volitev, izbrali kandidata za predsednika Demokratične republike Združenih arabskih emiratov, ki sta sestavila program in se soočila. Pripravili so vse potrebno, da so lahko odšli na volišče in po zaprtju tega nestrpno čakali na rezultate.

Tako so skozi lastno izkušnjo pridobili znanje o učni vsebini, saj človekovega doživetja ne more nadomestiti nobeno še tako doživeto pripovedovanje o izkušnjah nekoga drugega.