V petek, 7. 10. 2022, smo v mesecu požarne varnosti na šoli izvedli evakuacijsko vajo skupaj s Prostovoljnim gasilskim društvom Lesično – Pilštanj – Zagorje. Evakuacija je po definiciji urejen, hiter in varen umik oseb na varno mesto. Na šoli smo izpeljali simulacijo požara v kotlovnici. Gasilci so šolske prostore zadimili, aktiviral se je alarm in ravnateljica je po šolskem zvočniku obvestila vse prisotne v šoli, da se čim hitreje po evakuacijskih poteh umaknejo iz šolske stavbe. Delavci šole in učenci so ob spremstvu učiteljev uspešno in hitro zapustili stavbo. Zbrali so se na zbirnem mestu na šolskem igrišču. Učitelji so ravnateljici predali informacijo o številu prisotnih otrok na zbirnem mestu. Ravnateljica je nato vodji intervencije predala poročilo, da so pogrešani trije učenci in učiteljica. Učenci so z zanimanjem spremljali reševanje in delo gasilcev. Gasilci so iz šolske stavbe z lestvijo uspešno rešili učiteljico, učenca in ponesrečenko. Ko je vodja evakuacijske vaje, od vodje intervencije, dobila navodilo, da je šola varna, je to sporočila učiteljem, ki so svoje učence pospremili nazaj v razrede. Vaja se je zaključila z razglasitvijo konca nevarnosti. Učenci razredne stopnje so si po koncu vaje ogledali gasilska vozila in poklepetali z gasilci. Učencem je poleg dela gasilcev bila najbolj všeč zadimljena šola, nekateri učenci pa so se slabe vidljivosti tudi malo ustrašili. Za pomoč pri izvedbi se zahvaljujemo vsem prisotnim gasilcem iz PGD Lesično-Pilštanj-Zagorje. Upamo, da se zopet srečamo na naslednji vaji in nikoli ob požaru.

Ravnateljica:

mag. Mateja Koprivc Polutnik, prof. biol. in kem.