Medpredmetno povezovanje v šolah je vse bolj pogosto in zaželeno zaradi povezovanja znanja različnih šolskih področij in njihove prenosljivosti na življenjske situacije. Takšen način učenja je lahko ena od privilegiranih poti za doseganje vseživljenjskega znanja.

V okviru takšnega sodelovanja učitelji pripravljamo različne kombinacije povezovanja. Ena izmed njih je povezovanje domovinske in državljanske kulture in etike v 7. razredu ter spoznavanja okolja v 3. razredu, ki postalo že stalnica na OŠ Lesično, saj se je izkazalo za uspešno in motivirajoče. Rdeča nit povezovanja so slovenski prazniki. Sedmošolci so se preizkusili v vlogi učiteljev in za tretješolce pripravili predstavitve slovenskih praznikov. Delo je potekalo po postajah, na katerih so se učenci 3. razreda seznanili s posameznim praznikom in izvedli aktivnosti, ki so jih zanje pripravili sedmošolci.

Vabljeni k ogledu utrinkov.

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)