Divjino Rajhenavskega pragozda so otroci doživeli zadnje dopoldne. Na poti do gozda so odkrili medvedji iztrebek in na osnovi tega ugotavljali, kaj je medved jedel. Videli so tudi mrhovišče, kraj, kjer so lovci včasih nastavljali poginule živali zverem in se tako zavarovali, da bi se zveri preveč približale naseljem. Sprehodili so se po delu, ki spada v Dinarski svet. Izvedeli so veliko o pragozdu in njegovi sestavi, o najpogostejših živalskih predstavnikih tega pragozda in se poučili o razlikah med jelko in smreko. V  prijetni tišini v varovanem delu pragozda so preko telefona poslušali oglašanje različnih zveri. Pravo doživetje, ki je nekatere otroke celo malo prestrašilo. Ogledali so si tudi »kraljico jelko« in z vrvjo izmerili njen obseg. Iz te vrvi so naredili krog, stopili vanj in ugotovili, da je krog tako velik, da bi lahko vanj stopilo še veliko otrok. Počutili so se kot mravljice, ko so stali pod tem mogočnim drevesom. Sledilo je še kosilo in podelitev priznanj za aktivno sodelovanje v šoli v naravi. Med vožnjo proti domu so podoživljali vtise in izrazili željo, da bi bilo veliko takšnih šol v naravi.

 

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)