Današnji dan so učenci pričeli z učno uro pisanja  in risanja vtisov prejšnjega dne. Po zajtrku smo se v skupinah podali športnim izzivom naproti. Kanuizem, lokostrelstvo in druge športne aktivnosti so jih zaposlovale v dopoldanskem času. Popoldanski čas so namenili preživetju v naravi. Odkrili so medvedje stopinje in kot dokaz v odtis stopinje naredili mavčni odlitek, ki so ga na poti nazaj odnesli s sabo. Zakurili so ogenj. Med tem, ko so čakali, da nastane žerjavica, so igrali nogomet, vlekli vrv in se posladkali z jabolki. Nad žerjavico so si popekli na dolgih palicah nataknjen kruh. Med vračanjem proti domu, so spoznali življenje ose šiškarice, najpogumnejši so si upali pojesti njeno ličinko.  Po večerji smo v medvedjem brlogu, tako se imenuje učilnica, ob nagačenem medvedu poslušali zgodbico o njegovem življenju, ki se je žalostno končala. Za konec drugega dne so učenci svoje znanje, ki so ga pridobili v dveh dneh, izkazali na kvizu.

(Skupno 252 obiskov, današnjih obiskov 1)