V soboto, 18. 4. 2020, smo  izvedli ekodan z naslovom »Pomen samooskrbe«. Tema  je bila izbrana glede na trenutne razmere, saj se zdaj pomena samooskrbe vsi prav dobro zavedamo. Ekodan vsako leto obeležujemo v času občinskega praznika.  Ker še vedno poteka šolanje na daljavo, je bil tudi ekodan izveden na domovih naših učenk in učencev ter v njihovi okolici. Gospe Milence Krajnc, županje Občine Kozje, letos nismo mogli povabiti k nam, zato smo na daljavo z njo izvedli kratek intervju in ga objavili na šolski spletni strani.  Aktivnosti, ki smo jih za ta dan izbrali, so bile: pomoč staršem pri urejanju vrtov in gredic, daljši družinski sprehod v bližnji okolici doma, izdelava »Koronka« – znaka virusa Covid 19, kot si ga predstavljajo naši učenci in učenke.  Otroci in starši so poslali veliko število fotografij dela na vrtovih, z njihovih sprehodov, še največ pa je fotografij »Koronkov«.

 

Učenci, pokazali ste, da ste zelo izvirni in ustvarjalni! Pa tudi aktivni in pomagate staršem pri vaši samooskrbi.

Hvala, pazite nase in ostanite zdravi!

Koordinatorica ekodejavnosti: Tatjana Zamrnik

(Skupno 482 obiskov, današnjih obiskov 1)