V okviru projekta Naša mala knjižnica, kateremu smo se letos pridružili prvič, smo izdelali lutko Ferda.
Ferdo je poseben junak, saj je ogromen, a kljub svoji velikosti nežen in dobrosrčen.
Ferda smo spoznali v knjigi Ferdo, veliki ptič.
Da, Ferdo je ptič. Ptice rade letajo po svetu, zato smo lutko našega junaka poslali na nekajmesečno potovanje. Skupaj s svojim dnevnikom je odšel v Ljubljano, kjer bodo naši prijatelji iz OŠ Bičevje lepo in skrbno ravnali z njim ter mu omogočili toliko novih in nepozabnih dogodivščin, da bo ob prihodu nazaj njegov dnevnik popisan z vtisi in spomini z njegove poti.
Drugošolci OŠ Lesično pa bodo enako lepo poskrbeli za Ferda, ki so ga izdelali Ljubljančani. 
Naj se popotovanje prične!
 
 
Lučka Palir Mavrič, mentorica NMK 1
(Skupno 293 obiskov, današnjih obiskov 1)