Učenci 7., 8. in 9. razreda so imeli v torek, 6. 2. 2018, naravoslovni dan in« odšli »na potovanje po vesolju. Strokovnjaki izobraževalne organizacije Odiseja so v šolski telovadnici postavili mobilni planetarij  in nam omogočili virtualno potovanje po našem osončju in še veliko dlje do zvezd. Sledilo je interaktivno predavanje o svetlobi (vidni in nevidni)  ter  optičnih pojavih. Z demonstracijo različnih  kemijskih in fizikalnih  poskusov so bili v učilnici  ustvarjeni posebni temperaturni pogoji, ki so ena od  značilnosti okolja v vesolju.   Učenci so  izdelali vodne rakete in jih za zaključek dneva preizkusili na šolskem igrišču, ko so jih s pomočjo zračne tlačilke izstrelili. Nekatere rakete  so poletele neverjetno visoko in pristale daleč v snežni pokrajini.

 

                                                                                               Milena Grobelšek,

                                                                                               vodja naravoslovnega dne

(Skupno 713 obiskov, današnjih obiskov 1)